Forum Honda NTV

Problemy techniczne - wyciek oleju

luke1111 - Pią Lis 26, 2010 23:40
: Temat postu: wyciek oleju
Witam!
czas sie zabrac za przedsezonowe prace przy motocyklu, wiec bede was zasypywał pytaniami :)


problem 1:

pod koniec sezonu zauwazylem, ze gdy moto stoi na bocznej stopce- kosie z okolic plastikowej osłony przekladni kapie olej (w sumie to dokladnie nie jest to miejsce zdiagnozowane, bo slady oleju znajdowały sie takze od spodu na deklu alternatora) przez noc kilka kropel na betonie. wiec nic strasznego, jednak mnie to wkurza.

zdjecie osłony przekladni nic wielkiego nie ujawniło.

dodam ze na centralce sladow oleju brak!

mysle teraz skad moze rosic. uszczelka pokrywy alternatora wyglada dobrze i to raczej nie jej wina. mam małe przecieki spod pokryw zaworow po regulacjii luzow, ale czy mozliwe jest zeby stamtad spływał olej i sie tam zbierał?
stawiam jeszcze na uszczelke w miejscu wyjscia wieloklinu łączacego sie z dzwignia zmiany biegow. a czy mozliwe zeby taki wyciek był spowodowany przez uszczelke pod cylindrem?
przypominam ze kapie jedynie na bocznej nozce!

macie Panowie jakies pomysły na ten fant?
z gory dzieki pozdrawiam łukasz
Killu - Pią Lis 26, 2010 23:46
:
Rozbieraj o obejrzyj - wszystko powinno być widoczne od razu... A jak nie, to przejedź palcem po łączeniach... Uszczelka pod altek, to jakieś 10zł-15zł, a nawet możesz ją wyciąć samemu. Poza tym zawsze jest czarny silikon.
ARTURO - Nie Lis 28, 2010 17:03
:
Odkręć osłonę plastikową , oczyść silnik począwszy od głowicy do dołu , postaw na kosie i na drugi dzień miejsce zbrodni znajdziesz :wink: Tak jeszcze mi się nasuwa myśl , że może jak regulowałeś zawory to z głowicy wciekł olej do zagłębienia gdzie jest rozrusznik i teraz po przechyleniu na bok wycieka. Też nie znoszę wycieków u mnie chodź 89 rok to musi być sucho , spać bym nie mógł :grin:
Powodzenia w szukaniu.
sitars - Wto Lis 30, 2010 14:19
:
Stawiaj zawsze na centralce i skręcaj tylko w prawo ;)
ADNAW - Pon Sie 01, 2011 15:33
:
Odnośnie cieknącego oleju to nie wiem czy dobrze kojarzę ale jak tylko rozgrzeję maszynę to ucieka mi olej i teraz pytanie wymiana uszczelki głowicy czy coś innego bo mnie to denerwuje strasznie i szczerze powiem że nie wiem co z tym robić a wygląda to tak
co jest z tym grane i jak się tego pozbyć?


[ Dodano: Pon Sie 01, 2011 16:29 ]
dodam tylko że silnik po czyszczeniu a widok od przodu ,gdzie tylko chwilkę pochodził na wolnych obrotach

[ Dodano: Pon Sie 01, 2011 18:31 ]
Killu napisał/a:
Rozbieraj o obejrzyj - wszystko powinno być widoczne od razu... A jak nie, to przejedź palcem po łączeniach... Uszczelka pod altek, to jakieś 10zł-15zł, a nawet możesz ją wyciąć samemu. Poza tym zawsze jest czarny silikon.
ewentualnie jak kolega napisał czy to moze być uszczelka dekla głowicy czy samej bo się gubię i co z tym zrobić m,nie wiem czy mogę sama to rozkręcić i jak to oczyścić
tomeczek151 - Pon Sie 01, 2011 23:22
:
To wygląda jakby zaciekało z góry, nie puszcza ci uszczelka pod deklem zaworowym?

Jesteś z tego brzegu w opolskim?
ADNAW - Wto Sie 02, 2011 04:28
:
tak dokładnie z tego Brzegu ,czyli co wymiana uszczelki najpierw?
tomeczek151 - Wto Sie 02, 2011 08:33
:
To cieknie z tylnego cylindra? Zdemontuj pokrywę zaworową, wyczyść wszystko dokładnie z resztek silikonu o ile będą, odtłuść. I złóż to jeszcze raz tyle że na obie strony uszczelki dodaj cienką warstwę silikonu. Oczywiście tylko wtedy gdy będzie ona nie uszkodzona.
Pirania - Wto Sie 02, 2011 12:09
:
to ile ta uszczelka kosztuje, że zamiast dać nowe stosujemy silikon ?
ADNAW - Wto Sie 02, 2011 14:56
:
pokrywa zaworowa no hmmm pisałam już że jestem zielona ,ale zdjęcie było robione od przodu , moto stało na kosie a wyżej fonem nie dotarłam ale z drugiej strony dziwna sprawa bo wczoraj jeszcze raz powycierałam do sucha i po małym przejeździe nie poszło nic więc nie kumam juz zupełnie tematu.Z tego co zrozumiałam mam pozdejmować wszystkie plastiki ,bak i powinnam sie dostać do dekla tak?A i jeszcze pytanko jaki mam jej wlać olej i ile ma go być ?Bo chcę wszystkie płyny pozmieniać więc zostanie jeszcze na kardanie ,lagach i?
Pirania - Wto Sie 02, 2011 15:00
:
Wanda, to pytanie było do tomeczek151 :wink:
ADNAW - Wto Sie 02, 2011 15:17
:
to się zrozumieliśmy ja też pisałam odnośnie posta kolegi tomeczka151 bo za skarby nie wiem czy dobrze kojarzę pokrywę zaworową :lol: nikt nie powiedział że będziecie mieli ze mną lekko.
tomeczek151 - Wto Sie 02, 2011 16:12
:
Uszczelka kosztuje 35zł nowa, tyle że ona i tak będzie ciec. Każdą uszczelkę od dekla trzeba przejechać lekko silikonem, nie wiem od czego to zależy, ale zawsze cieknie z pod lewego dekla. Zresztą na forum był już duży temat odnośnie tej uszczelki dekla i wyszło na to że czy nowa czy stara lepiej lekko ja potraktować silikonem.

POkrywa zaworowa to jest to:( z nalepką)
ADNAW - Wto Sie 02, 2011 16:16
:
Dzięki wielkie o coś takiego mi chodziło ,muszę kilka rzeczy powymieniać sama bo na nikogo oprócz Was nie mogę liczyć .Po rejestracji będę ją rozkładać na części ale najpierw przegląd.
tomeczek151 - Wto Sie 02, 2011 19:21
:
Jak już będziesz mieć zdjęte wszystkie plastiki i pokrywę zaworową, to warto zaraz sprawdzić luzy zaworowe i gaźniki. No i na samym początku filtry.

Co będziesz wymieniać?
ADNAW - Wto Sie 02, 2011 20:54
:
no to mi podpowiedziałeś ale oki bo wiesz to jak z blondynką jak jej za rękę nie weźmiesz i<czytaj foto ze strzałkami> nie pokażesz co i jak to będzie robiła na wyczucie,chcę dużo zrobić a mało potrafię ale sprawdzę to do czego będę mogła się dostać
tomeczek151 - Wto Sie 02, 2011 21:02
:
Regulacja zaworów i zrobienie gaźników to za dużo dla osoby która nie wie gdzie jest pokrywa zaworowa. Za dużo tłumaczenia, za dużo możliwych błędów do zrobienia, szkoda tej roboty która może tylko sprzęt zepsuć.
ADNAW - Wto Sie 02, 2011 21:50
:
Do wymiany uszczelki .płyny kilka plastików ,lusterko ,kolanka kolektorów bo ruda bierze ,uszczelniacze lagów,itp a na regulację fakt oddam może komuś kto mnie nie wkręci w koszta
Pirania - Wto Sie 02, 2011 22:00
:
mądra dziewczynka :wink:
tomeczek151 - Wto Sie 02, 2011 22:17
:
No to trochę roboty masz z tym, ale na pewno sobie poradzisz. Sama wybierałaś moto czy był ktoś pomocny przy oględzinach?
ADNAW - Sro Sie 03, 2011 05:12
:
ja zdecydowałam jaki chcę model a wybierał go już koleś który się na tym zna ,rama prosta silnik chodzi bez stuków a kosmetyka pozostawia wiele do życzenia ,moto ma przejechane 33 tys bo targane z Francji cóż ja osobiście uważam że wtopiłam trochę ale doprowadzę ją do porządku .Widzę w niej po prostu coraz więcej wad jak to kobieta a tak naprawdę są to małe szczegóły
yacey - Sro Sie 03, 2011 07:41
:
A moze podjedziesz do chlopakow w Opolu (o ile to ten Brzeg pomiedzy Wrockiem a Opolem) Rzuca fachowym okiem na Twa slicznotke i ustalicie co jest faktycznie do zrobienia. Zapewne i poleca godnego zufania mechaniaka. We Wroclawiu tez sa Nasi.
Pozdrawiam :smile:
Killu - Sro Sie 03, 2011 08:24
:
Też tak myślę. Jak będzie odpowiedni ku temu czas, to zrobi się podobną "akcję serwisową" do tej, którą miał Haidi. Prawie wszystko zrobił sam, tylko trzy osoby patrzyły mu na ręce i pilnowały, żeby babola nie strzelił.
tomeczek151 - Sro Sie 03, 2011 16:55
:
Nie do końca :) Ja haideiemu robiłem lagi, zawory i gaźniory ale w zamian za moje straszne towarzystwo dostał makaronu zapiekane z mięsem i serem :P Mam nadzieję że mu smakowało :D
ADNAW - Sro Sie 03, 2011 17:22
:
ja jestem za tylko muszę to coś najpierw zarejestrować i opłacić a zastanawiam się czy w ogóle warto ,podejrzewam że trzeba będzie włożyć w nią ze 2 tyś jeszcze a jeśli tak to to się nie opłaca olej jej cieknie z każdego możliwego miejsca z tego co widzę.A wątpię ż ez filtra by ciekło gdyby wszystko było ok więc teraz muszę załatwić sprawę z kolesiem który ją targał z Francji
Pirania - Sro Sie 03, 2011 17:24
:
grubo się robi....
ADNAW - Sro Sie 03, 2011 17:37
:
mi to mówisz heh no nie ciekawie chyba że któryś będzie w okolicy to ewentualnie rzut okiem by się przydał na moto oczywiście
tomeczek151 - Sro Sie 03, 2011 17:42
:
To możemy się jakimś wieczorkiem kopnąć do brzegu, co chłopi? Nie leżała ona na boku przypadkiem w czasie transportu?
ADNAW - Sro Sie 03, 2011 17:49
:
no ona ogólnie leżała ,dałam się naciąć i to porządnie teraz co mi pozostaje ?albo ją wycackać albo na żyletki,ale jak to powiedział kolo który mi ja targał że najważniejsza jest rama i silnik a resztę da sie zrobić .Oczywiście ze sie da tylko po co topic kasę nie mając pewności co do skutku a tak wygląda od strony upadku czasza też rochę strzaskana jest ale podobno można pospawać
Pirania - Sro Sie 03, 2011 18:05
:
trochę to pomieszane, leżała w czasie transportu, czy leżała po kolozji ? podaj co jest uszkodzone i co jest do roboty, policzymy, pomylsimy, doradzimy ;)
ADNAW - Sro Sie 03, 2011 18:14
:
no to od początku moto miało szlifa podobno,do roboty z tego co widzę jest jak pisałam uszczelka,kolektory ustawienie obrotów bo bez ssania gaśnie ,nowa opona tył,filtry ,nie wiem jak kardan ale sprawdzić można,lagi ale tu wystarczy chyba wymiana uszczelek ,linka licznika bo blokowałam kierownice i od tego mom nie działa .No uważam że musi to zobaczyć ktoś kto ma o tym pojęcie jak będzie coś dodatkowo to dopiszę ,ewentualnie powklejam foty.
Pirania - Sro Sie 03, 2011 19:13
:
No, chłopaki z Opola, po browarku i jechać do dziewczyny :!:
ADNAW - Sro Sie 03, 2011 19:33
:
dokładnie ja jestem za :lol:
tomeczek151 - Sro Sie 03, 2011 21:40
:
Wszystko da się zrobić :) Tylko jeszcze zależy kto kiedy ma czas, większość z tego co widzę to to jest na parę godzin roboty i potem już tylko estetyka.
Pirania - Sro Sie 03, 2011 21:52
:
tomeczek151, mniej gadania więcej działania, umówiliście się już ? :wink: trzeba dziewczynie pomóc, bo za kilka tygodni sezon się skończy i pojeździ, ale autobusem MZK
tomeczek151 - Sro Sie 03, 2011 22:31
:
Nie jeszcze, najpierw niech kupi filtry, jeżeli trzeba uszczelniacze lag no i sama zaproponuje termin. Tyle że mnie od 6 do 15 sierpnia nie ma, na mazurach się będę bawił. :)
andrut78 - Sro Sie 03, 2011 22:47
:
WANDA Graty zamów u Killa, a sprzętem niech się Tomek zajmie, naprawdę polecam.
Killu - Sro Sie 03, 2011 23:40
:
Uszczelkę tak, jak mówił Tomek na silikonie się zrobi, dobre uszczelniacze załatwimy poniżej 50zł, olej z beczki za jakieś 25 zeta, kolektory pewnie wyczyścimy automaxem (3,50zł + kilka godzin pracy), ewentualnie wcześniej przeleci się papierem wodnym (jakieś 50gr za listek a powinny wystarczyć 3), obroty ustawimy w 7 sekund, jak motocykl będzie ciepły, oponę jakąś wymyślimy, żeby było dobrze i tanio (ale to już dłuższy temat na rozmowę), linkę prędkościomierza pewnie wystarczy przykręcić (a jeżeli nie, to z jakieś 20zł założymy od chińskiego skutera, bo są identyczne).

Z tego, co piszesz, to chyba nic niepokojącego nie dzieje się z motocyklem. Najgorsze będzie rozbieranie i ubieranie motocykla w plastiki.

PozdRR
ADNAW - Czw Sie 04, 2011 05:17
:
oki to tak jak mówiłam w następnym tyg postaram się ja już przerejestrowywać i kupie co potrzeba ewentualnie Killu daj namiar co dokładnie,jaki olej bo potrzebny będzie do lagów,silnika,kardana,chyba ze o jakimś zapomniałam dzisiaj jadę po filtry,bo to raczej dam rade sama wymienić.Jak by co pisz na pw ile i co do terminu się dogadamy.Ewentualnie zrobimy wsio w któryś weekend.
Le-chu - Czw Sie 04, 2011 12:37
:
cześć ADNAW ja jak robiłem swojego to też polecam zakupy u Killa,a zaory i gazniki u Tomeczka 151,ja pracuje w brzegu,mogę zerknąć albo pogadać podpwiedzieć coś nie coś,
Pirania - Czw Sie 04, 2011 12:37
:
brawo :)
Le-chu - Czw Sie 04, 2011 12:38
:
daj namiary to sie możemy spiknąć w Brzegu,po pracy
kom.723370036
tomeczek151 - Czw Sie 04, 2011 23:01
:
Po oględzinach powiedz co w tym sprzęcie piszczy jeszcze :D Lagi są wylane?
ADNAW - Pią Sie 05, 2011 05:20
:
spokojnie najpierw musimy się z terminem dogadać wiadomo praca ,co do lagów to jak mówiłam są zaplute olejem więc nie ma innej opcji.przy bliższych oględzinach to obraz nędzy heheh
Killu - Pią Sie 05, 2011 08:17
:
Wanda, podjadę do Ciebie swoim szczurem, to zmienisz zdanie o swoim motocyklu ;)

PozdRR
tomeczek151 - Pią Sie 05, 2011 09:14
:
Haha Killu nie pocieszaj jej tak :P I tak wszyscy wiemy że Pucuś jest najpiękniejszy :) i go kochasz :D

Żeby się dogadać z terminem to ktoś najpierw musi rzucić jakąś datę :D
to ja stawiam na 16 sierpnia :) i tak wszyscy mają wolne także powinno być ok :D
Killu - Pią Sie 05, 2011 10:29
:
tomeczek151 napisał/a:
I tak wszyscy wiemy że Pucuś jest najpiękniejszy :) i go kochasz :D


Mówisz o rzeczach oczywistych ;)
ADNAW - Pią Sie 05, 2011 16:04
:
Killu napisał/a:
Wanda, podjadę do Ciebie swoim szczurem, to zmienisz zdanie o swoim motocyklu ;)

PozdRR
Killu i tu się możesz zdziwić ,ja proponuję faktycznie tak ok 16-ego akurat będę miała nocki więc cały dzień w zasadzie wolny .
Pirania - Pią Sie 05, 2011 16:09
:
nocki ?? Wanda, gdzie Ty pracujesz ? :shock: w ochronie ?
ADNAW - Pią Sie 05, 2011 16:38
:
Taaak :lol: a poważnie to moloch w Oławie i system 3 zmianowy ,można powiedzieć że jeśli jeździcie puszkami to moja robota ratuje wam życie heheh Autoliv- :mrgreen: inaczej jak to mówimy kołchoz
Killu - Nie Sie 07, 2011 09:38
:
Tak "oryginalnej" NTVki, jak moja, to nie ma chyba nikt na forum ;) Myślę, że Łojowicze mogę potwierdzić :lol:
ADNAW - Nie Sie 07, 2011 15:53
:
widzisz właśnie będę innego zdania, heh okazało się zę moja jest z komisu a dzisiaj jeszcze dodatkowo kolejny przeciek tak że nie da się dotoczyć na przegląd ,wieć ide jutro do rzecznika praw dowiedziec się jak mogę zwrócić moto bo to jedna wielka porażka, ale wiem ze innego modelu nie warto brać pod uwagę więc jesli bedzie następna to też devilka tyle że tym razem najpierw Was wymęczę odnośnie moto heh :cool:
walus - Nie Sie 07, 2011 16:20
:
ADNAW czasami tak bywa zależ jak się trafi będzie dobrze czeba myśleć pozytywnie powoli do celu twoje motto . :wink:
ADNAW - Pon Sie 08, 2011 15:59
:
Dokładnie tylko że ludzka wytrzymałość ma swoje granice. Wiesz jak jest ,teraz pozostaje się poszarpać z komisem gdyż facet twierdzi ze nie odpowiada za wady ukryte nawet jeśli takowy zapis ma w umowie to z tego co wiem musi mi naprawić moto na swój koszt gdyż obejmuje go ustawa konsumencka a koleś mi się próbuje wykręcić ze nie odpowiada za usterki bo on tez nie wie co jest grane heh śmieszni ludzie, a z drugiej strony nie chce złej reklamy twierdzi żeby nie oddawać moto do aso jak mi poradził Killu bo oni sobie dopiero policzą heh nie wiem jutro uderzam do rzecznika praw będzie trochę szarpaniny no kobietą w prawdzie jestem ale nie blondynką, bo co można to można
Pirania - Pon Sie 08, 2011 16:06
:
a nie możesz go poprostu zwrócić ?
ADNAW - Pon Sie 08, 2011 16:45
:
taki mam zamiar właśnie tylko ze to nie jest po prostu komisant mi stwierdził ze nie obejmuje go prawo rękojmi gdzie wiem ze jest zupełnie inaczej ale spokojnie musze sie teraz obwarowac przepisami jesli kolsiowi bedzie zależało na dobrym imieniu firmy a z rozmowy wywnioskowałam ze tak jest to nie bedzie chciał się ciągac po sądach
Pirania - Pon Sie 08, 2011 16:53
:
zawieź poprostyu maszynę do komisu z kwitami i powiedz, że rezygnujesz lub zagroź powiadomieniem Policji od przestępstw gospodarczych :evil:
andrut78 - Pon Sie 08, 2011 20:57
:
Spróbuj u jakiegoś radcy prawnego, powinien Ci ładne pisemko stworzyć za niewielkie pieniądze. Ludzie zazwyczaj miękną jak widzą, że masz prawnika.
Killu - Wto Sie 09, 2011 06:39
:
Wiesz... Ja pracuję w motocyklowym i z doświadczenia wiem, że nie da się wyłapać wszystkiego w każdym motocyklu. Gdybym dostał każdy z naszych motocykli na miesiąc, to mógłbym coś tam o jego wadach i zaletach powiedzieć... Ale robiąc te 10-20km dostaję tylko to, co motocykl okaże mi na tym odcinku i nic więcej. W miarę możliwości staram się prześwietlić sprawę jak najdokładniej i mówić klientowi o wszystkim, o czym wiem. W silniku nie siedzę, nie mam rentgena w oczach i nie wiem wszystkiego. Sam z resztą kupiłem motocykl, w którym, jak się później okazało panewki zaczynają stukać (mądrzejsi ode mnie nie zapewniali, że to nie panewki, a jednak). Nie wyobrażam sobie wystawiania gwarancji za jakikolwiek motocykl używany.

To o czym piszesz, to pierdoły są. Wydaje mi się, że mając części i rozkręcony motocykl, można załatwić w 3-5 godzin. Z motocyklami tak już jest, że nie tylko się nimi jeździ, ale też wymagają okresowego serwisu, czy innego przeglądu.

A do ASO motocykla nie oddawaj, tylko strasz, że oddasz do ekspertyzy. ASO faktycznie za dokładną analizę wszystkiego może zawołać połowę wartości motocykla.
ADNAW - Wto Sie 09, 2011 08:38
:
tak jak napisałam kurier mi stwierdził ze nie obejmują go koszty natomiast komisant jest innego zdania ,mam oddać moto do warsztatu bo jest podejrzenie ze chłodnica i wiatrak nie jest sprawne a on już dośle części i zapłaci za nie.Trafił mu się trudny klient niestety ,ale ja nie mam do sprzętu szczęścia.O aso tylko wspomniałam- wystarczyło
andrut78 - Wto Sie 09, 2011 12:29
:
Daj tego sprzeta do Killowego warsztatu :D
ADNAW - Wto Sie 09, 2011 13:02
:
Killu to teraz na urlop idzie,niech sobie chłopak trochę odpocznie od wszystkiego :lol:
tomeczek151 - Nie Sie 14, 2011 22:29
:
Z jakich miejsc ten motocykl ma wycieki?
ADNAW - Pon Sie 15, 2011 12:02
:
jak narazie to mi juz na własny koszt usuwają wycieki no zobaczymy co na modzą .Wycieki były z uszczelki pod głowicę lub deklem ,i z króćca v-ki kupiłam płyny ,filtry reszta mnie nie interesuje podobno
tomeczek151 - Pon Sie 15, 2011 16:30
:
No to w sumie pierdoły, ale faktycznie jeżeli nic nie wspominali to niech naprawiają.

Aż jestem ciekawy tej deaville na którą tak narzekasz.
walus - Pon Sie 15, 2011 21:53
:
Tylko dobrze pilnuj tych mechaników żeby nie schrzanili jestem ciekaw rezultatu . :wink:
ADNAW - Wto Sie 16, 2011 05:13
:
Już tak zmęczylam gościa z komisu że będzie się starał myślę zrobić moto tak jak powinno działać,ostatnio stwierdził ze skoro nim nie latałam a wyciekają płyny to pewnie przepaliłam silnik :lol: skoro cieknie i ma dla mnie inyy za 400 zł ciekawe podejscie swoją drogą skoro leci z uszczelek :cool: cóż w tym sezonie chyba już nie polatam heh chyba że z domu do pracy.A na co dokładnie zwrócić uwagę?Wycieki wiadomo,chłodzenie też i na co jeszcze?
Kurcze może to moje moto nie jest takie tragiczne tylko ja po prostu za dużo paniki sieje ,cóż taka babska natura.
tomeczek151 - Wto Sie 16, 2011 16:54
:
Kopcenie, stuki, szumy itp niepokojące dźwięki.
tomeczek151 - Wto Sie 16, 2011 16:54
:
Kopcenie, stuki, szumy itp niepokojące dźwięki.
ADNAW - Wto Sie 16, 2011 17:09
:
to że kopci jasna sprawa olej i resztki tego co wywaliło znów na silnik ,żadnych stuków nie ma a jak porządnie przyczepię i pospawam tłumik to i te dźwięki znikną :lol:
andrut78 - Wto Sie 16, 2011 21:52
:
tomeczek151, Trzeba by kiedyś ten sprzęt ADNAW'y, obejrzeć na żywo :) myślę, że Twoje fachowe oko od razu wyczai w czym problem.
tomeczek151 - Wto Sie 16, 2011 23:26
:
Ja tam jestem bardzo chętny :d tylko muszę nową linkę sprzęgła dostać :) Mam nadzieję że Killu szybko mi załatwi dorobienie tego :)
andrut78 - Sro Sie 17, 2011 07:49
:
tomeczek151, Dawaj na zestaw naprawczy, linki to chyba w linkmocie dorabiają?
tomeczek151 - Sro Sie 17, 2011 15:48
:
No właśnie moja lina pojechała do linkmotu także nawet zestaw naprawczy odpada, jak będzie dobra cena to od razu 2 sztuki biorę. :D mam nadzieję że się szybo z tym uwiną, chociaż może jak poszukam to znajdę gdzieś stary pancerz o ile go nie wywaliłem :)
andrut78 - Sro Sie 17, 2011 18:31
:
To poszukaj też na Agromie, tzn. w Grene.

Moje motto mówi, że jak jest dobre do traktora to jest też dobre do motóra :D

Już klika rzeczy z Agromy ma w swoich samochodach i w swojej NTV'ce też. Głównie miedziane podkładki oraz gumowe węże.

Chociaż z pancerzem do BMW to faktycznie nawet spece z Agromy mogą mieć kłopot ;)
tomeczek151 - Sob Sie 20, 2011 21:38
:
I jak moto? Dostałaś już je po uszczelnieniu? Solidnie zrobili czy wszędzie widać silikon?
ADNAW - Nie Sie 21, 2011 07:31
:
jeszcze nie ale cierpliwie czekam nie chce mi się z nimi po sądach ciągać doprowadzę moto do porządku trochę polatam i sprzedam bo jak dobrze pójdzie to od następnego roku już mnie w Pl nie będzie :cool:
pawels9 - Pon Lip 08, 2013 10:03
:
Witam, podpinam się pod temat, bo mam podobny problem.
W mojej nt700 cieknie z lewej strony silnika, odkręciłem lewy karter razem z cewką alternatora i wyciekł cały olej z silnika.
Moje pytanie, czy lewy karter należy złożyć na silikon, czy tam musi być olej czy coś jest nie tak? Dodam że motorem jeździ bardzo dobrze i nic sie nie dzieje poza tym przeciekiem.
ARTURO - Pon Lip 08, 2013 13:49
:
Alternator w naszych silnikach pracuje w tym samym oleju co silnik i skrzynia biegów . Chcesz tam zaglądać , musisz spuścić olej z silnika , lub przechylić motocykl na prawą stronę , najlepiej zlać olej . Natomiast co do uszczelnienia jak najbardziej polecam silikon , z tym , że u mnie jeszcze była uszczelka papierowa , ale ja mam 650tkę
tomeczek151 - Wto Lip 09, 2013 19:55
:
Załóż uszczelkę i będzie git.
pawels9 - Wto Lip 16, 2013 23:12
:
dzieki za podpowiedz,
zlozylem na silikon i nie cieknie. tylko trzeba odczekac najlepiej z pol godziny po posmarowaniu silikonem powierzchni styków, bo jak magnes złapie to tak mocno przyciaga ze silikon cały wyjdzie nawet nie wiadomo kiedy. Pewnie taki błąd popełnil poprzedni wlasciciel i kapalo na bocznej stopce.
Mam jeszcze 2 pytania panowie:
- czy można dolać troszeczke oleju do napinacza tylnej sprężyny bo niechcąco upuściłem i jest za miękki.ewentualnie kto to moze szybko zrobic odplatnie
- puka mi delikatnie z napędu przy przeciązeniach jak i na biegu kiedy jest na stopkach. Wydaje mi się że z okolic silnika przyzaka. Zrzucilem zawieszenie przy wymianie opony i tarczy i kurcze nic nie widze wytartego. Rozebrałem do krzyżaka. w silniku jeszcze nic nie rozkręcałem, ale musze to zrobic bo jak cos mi zblokuje podczas jazdy to ochraniacze nie pomogą. Może jakieś doświadczenie , podpowiedzi nr. tel.?
dzieki z góry