Forum Honda NTV

Ogólne - Ssanie a dodawanie gazu

Gimnastk - Pon Sie 04, 2014 00:33
: Temat postu: Ssanie a dodawanie gazu
Może ktoś mi udzieli fachowej informacji, dlaczego dodawanie gazu przy odpalaniu gdy moto jest na ssaniu jest szkodliwe? Spotkałem się z taką opinią. Rozumiem zasadę działania ssania, oraz reakcji gaźnika na odkręcenie manetki, natomiast nie rozumiem co jest szkodliwego w takim działaniu. Pozdrawiam
Michał0775 - Pon Sie 04, 2014 08:31
:
Nie tyle jest szkodliwe, co zmniejsza skuteczność "ssania". Urządzenie rozruchowe tzw. "ssanie" ma wzbogacić skład mieszkanki w celu łatwiejszego uruchomienia silnika. Jednoczesne otwarcie przepustnicy ("gazu") powoduje zwiększenie ilości powietrza zasysanego, przez co zakłóca proporcje mieszkanki - zubaża ją utrudniając rozruch.
A czy szkodliwe? Ewentualna szkodliwość może polegać na konieczności dłuższego kręcenia rozrusznikiem.
Oczywiście to teoria, w praktyce wielu użytkowników "odpala" nawet zimny silnik w ogóle bez ssania, ale na pewno bez dodawania "gazu".
Gimnastk - Pon Sie 04, 2014 10:35
:
Tylko że z momentem dodania gazu, zwiększa się dostarczanie powietrza ale rownież proporcjonalnie więcej paliwa jest dostarczane.( o ile dobrze rozumiem)?
Dzięki serdeczne za odzew :)
Michał0775 - Pon Sie 04, 2014 18:33
:
No nie, bo proporcja powietrze/paliwo wzrasta na korzyść powietrza z otwieraniem przepustnicy.
Kamil20d - Pon Sie 04, 2014 19:06
:
Ja właśnie mam tak w CBRce. Ona uwielbia wręcz odpalanie bez ssania i bez gazu :D Niestety nie jest to raczej do końca normalne i trzeba będzie przyjrzeć się bliżej gaźnikom
Michał0775 - Pon Sie 04, 2014 19:40
:
Nienormalne jest tylko bez ssania (chyba, że w taki upał jak dziś). Bez gazu jest prawidłowo. :)