Forum Honda NTV

Ogólne - Zawieszenie twarde??

ogniki - Pon Cze 30, 2008 09:33
: Temat postu: Zawieszenie twarde??
Cześć

jeżdżąc po naszych "drogach" zauważam że zawieszenie w NTV-ce nie jest na tyle komfortowe, dla przykładu podam że na nierównościach, dziurach, Revelka podskakuje i czuje jak mi tył "balansuje" na boki.

Wiem że jest regulacja zawieszenia (skręciłem ją na miękkie zawieszenie) ale mimo to nie jest tak dobrze jak jadąc np. Africa Twin.

Macie jakieś sposoby na poprawienie komfortu jazdy czy każdy jeździ bo tak po prostu jest i nic na to się nie poradzi?
sitars - Pon Cze 30, 2008 17:16
:
Ty się ciesz, że masz zawieszenie w super stanie jeszcze. Widziałem już naście NTV i były egzemplarze w których zawias był już tak sflaczały, że szkoda gadać. A porównanie z Africą nietrafne chyba trochę, inna bajka zupełnie.

Pozdrawiam
Cambell77 - Wto Lip 01, 2008 00:09
:
Raczej bym nie bawił się tylną regulacją, przed wcześniejszym wymienieniu oleju w lagach na gęsty, gdyż może to grozić zbyt szybkim zużywaniu się zawieszenia, gdyż są różnice między twardością.



Ja stwierdzam że chciałbym mieć bardziej twardsze zawieszenie gdyż momentami czuje jak na nierównościach tył mi podskakuje, ale to kwestia czasu, gdyż po wypłacie od razu zmieniam płyn w lagach.
Master1098 - Wto Lip 01, 2008 01:45
:
Właśnie przód mam za miękki i jestem zielony w tym temacie... chodzi o wymianę oleju w lagach na gęstszy - jakiś konkretnie?? I jakieś wskazówki co do tego jak to zrobić.:wink:
Cambell77 - Sro Lip 02, 2008 01:35
:
Jeśli chodzi o jaki olej to ja nie wiem, będę się pytał mechanika, a olej będę wymieniał wraz ze znajomym
ab_gutek - Sro Sie 27, 2008 11:49
:
Z lewej strony w tylnym amorku na dole masz taką śrubkę do regulacji tłumienia. Jeśli ją troszkę odkręcisz będzie ciut lepiej ( zakres regulacji to o ile pamiętam 270 stopni najlepiej sprawdź w instrukcji). Olej w lagach powinien być 10 W.