Forum Honda NTV

Ogólne - Zima zima pada pada śnieg...

ZOOL - Wto Mar 19, 2013 07:00
: Temat postu: Zima zima pada pada śnieg...
Jak tak dalej pójdzie to zacznę się rozglądać za gąsienicami Apache do mojego moto :razz: . Na szczęście udało mi się wczoraj dokonać przeglądu technicznego pierwszego w Polsce mojego moto. W drodze na stację okręgową oczywiście dorwały mnie psy zdziwione kto to w zimie jedzie motorem i to bez tablicy rejestracyjnej, którą wiozłem w kufrze bo nie chciało mi się tej biało-czerwonki zakładać :mrgreen: . Na szczęście skończyło się na rozmowach o motorze, cenie zakupu i takie tam ble, ble.
kevin55 - Wto Mar 19, 2013 08:47
:
W Radomiu aktualnie burza śnieżna :) (
goldi87 - Wto Mar 19, 2013 12:24
:
Zima zima pada śnieg, a mnie chwyta kur**ca, bo na 2 koła mam chęć.
Śmigać po asfalcie i na winklach łokcie drzeć, a tutaj naj***ło śniegu, wstrzymać trzeba się.

A tak w ogóle to w sumie wczoraj polatałem do ostatnich chwil czyli do pierwszych płatków śniegu.
fragles - Wto Mar 19, 2013 16:36
:
Na Wybrzeżu dzisiaj śnieg pada w poziomie. Tak wieje! :D
kudlaty - Wto Mar 19, 2013 16:44
:
fragles napisał/a:
Na Wybrzeżu dzisiaj śnieg pada w poziomie. Tak wieje!


Widziałem, jechałem dzisiaj do Gdańska i na A1 asfaltu nie widziałem :-/
mrok31337 - Wto Mar 19, 2013 18:41
:
Do wiatru jestem przyzwyczajony, tu zawsze wieje, ale śnieg? Deszcz by popadał i +2 conajmniej. Zmyłoby piasek z dróg i rozpuściło wszystko a tak aż strach samochodem jeździć, bo jakaś minivan mom Ci w zderzak wjedzie jeszcze ;]
ZOOL - Nie Mar 31, 2013 15:33
:
To przestaje być zabawne :twisted: . Chyba będzie trzeba przenieść się w Cieplejsze klimaty :cry:
gordon110 - Nie Mar 31, 2013 17:07
:
ZOOL napisał/a:
To przestaje być zabawne :twisted: . Chyba będzie trzeba przenieść się w Cieplejsze klimaty :cry:


Najwyższa pora rozejrzeć się za skuterem śnieżnym. Sezon zimowy jest coraz dłuższy.
RedGuy - Nie Mar 31, 2013 18:19
:
Nabyłem Deauvillkę ze dwa tygodnie temu a tak na dobrą sprawę jeszcze na niej nie jeździłem. Bebechy się wywracają jak się za okno patrzy. Już myślałem że zima odpuści jak w sobotę się słonecznie zrobiło a tu już straszą śnieżycami.
Scotty_ - Nie Mar 31, 2013 18:26
:
Siedzę właśnie w beskidzie śląskim i od wczoraj chyba 20 cm śniegu napadało i ciągle dosypuje, ciekawe jak jutro wrócę do domu, bo na drogach wygląda jakby akcja zima dobiegła końca... Ale i tak lubię śnieg :twisted:
szyszkowiecki - Pon Kwi 01, 2013 01:36
:
Mam już dość tej zimy, 4 tygodnie temu wiosna a teraz śnieg. Potem jesień i zima. Kiedy lato? CO robić? Może gąsienice? POMOCY?! Lewa w górę!
walus - Pon Kwi 01, 2013 09:34
:
I wielkopolska zasypana 10 cm śniegu dowaliło od wczoraj i znowu się trzeba NAPIć jakiegoś mocniejszego trunku . :twisted:
pires - Pon Kwi 01, 2013 10:29
:
O właśnie Wielkopolska zasypana i to ciągle pada. :evil:

O widzę, że kolega blisko mnie mieszka.
walus - Pon Kwi 01, 2013 10:34
:
Witam bardzo blisko na pewno odwiedzę pires tylko ,żeby w końcu wiosna nastała bo wpadnę w alkoholizm . :wink:
RedGuy - Pon Kwi 01, 2013 11:20
:
Święta racja, ciężko na trzeźwo dźwignąć te wybryki pogodowe.
ZOOL - Pon Kwi 01, 2013 12:32
:
generalnie nie piję, ale chyba z okazji powrotu zimy trzeba się będzie napić :- ). Tylko po pijaku mogę mieć problem z życzeniami, czy szczęśliwego nowego roku czy smacznego jajka :mrgreen:
BartekOpole - Pon Kwi 01, 2013 13:33
:
Patrząc za okno jedyne co przychodzi mi do głowy to stary już tekst Kazika z utworu "Cztery pokoje" Pierwsze kilka zdań pierwszej zwrotki. Oby do lata.... :grin: http://www.youtube.com/watch?v=nNhrzGLdEVE
ZOOL - Pon Kwi 01, 2013 14:02
:
RedGuy napisał/a:
Nabyłem Deauvillkę ze dwa tygodnie temu a tak na dobrą sprawę jeszcze na niej nie jeździłem. Bebechy się wywracają jak się za okno patrzy. Już myślałem że zima odpuści jak w sobotę się słonecznie zrobiło a tu już straszą śnieżycami.


:evil: Ja swoją kupiłem 14 grudnia i do dzisiejszego dnia byłem tylko na stacji diagnostycznej jeden kilometr od domu i zaliczyłęm kontrolę drogową w pościgu na sygnałach bo nie chciało mi się tablic czerwonek zakładać :razz:
RedGuy - Pon Kwi 01, 2013 18:58
: Temat postu: Po pijaku zamiast na forum to wiadomość w diably posłałem.
SZACUN za rozpoczęcie sezonu pościgiem na sygnałach dla ZOOL. Ja ucieczkę przed radiowozem zaliczyłem dwadzieścia lat temu. Wieczór, Jawa CZ nie zarejestrowana, ja bez prawka, policyjny poldek jednak mnie nie dognał. Zesrany byłem na maksa, jakbym jakieś poważne przestępstwo popełnił. Dzisiaj się z tego śmieję ale swojemu dzieciakowi za taki numer nogi z d... bym powyrywał.
Killu - Sro Kwi 03, 2013 09:28
:
Kilka zdjęć z 3 kwietnia 2011r:


Scotty_ - Sro Kwi 03, 2013 14:47
:
Killu, chyba trochę źle się spisaliście podczas TBSZ, skoro z takim zamachem wróciła do nas...
goldi87 - Sro Kwi 03, 2013 17:48
:
Killu, nie rób smaka nie rób, bo tutaj nosi wszystkich, a ten śnieg nie topnieje, zaraz wyskoczę zimę atakować suszarką.
ZOOL - Sro Kwi 03, 2013 19:35
:
A ja powróciłem do sezonu narciarskiego i nawet tapetę w telefonie z powrotem zmieniłem na zimową :mrgreen: . Wczoraj szaleliśmy w Świeradowie Zdrój. Kilu , a co Ty robiłeś na "moim" torze ? :razz:
kudlaty - Sro Kwi 03, 2013 21:13
:
Nic dodać nic ująć:


W zimie takich zasp nie było (zrobione 31.03.2013):



Ale przynajmniej fotopstryczki nie straszne :mrgreen:


[ Dodano: Sro Kwi 03, 2013 21:31 ]
Cytat:
Kilka zdjęć z 3 kwietnia 2011r:


Killu, a tu masz dokładnie jedno zdjęcie miesiąc później: 3 maja 2011 (po powrocie z toru w Lublinie):
To był bardzo ciekawy długi weekend.


Huhers - Sro Kwi 03, 2013 21:35
:
Ruda Śląska :D
Ruda Śląska zasypana

[ Dodano: Sro Kwi 03, 2013 21:39 ]
Natomiast w sobotę w Rudzie Śląskiej jest msza dla motocyklistów (zazwyczaj otwierająca sezon i święcenie motocykli:D)
Scotty_ - Sro Kwi 03, 2013 21:47
:
Huhers napisał/a:
Natomiast w sobotę w Rudzie Śląskiej jest msza dla motocyklistów (zazwyczaj otwierająca sezon i święcenie motocykli:D)

Podaj więcej szczegółów lub załóż wątek w zlotach, spotkaniach itd. Może uda się komuś dotrzeć.
Killu - Czw Kwi 04, 2013 10:29
:
Scotty_ napisał/a:
Killu, chyba trochę źle się spisaliście podczas TBSZ, skoro z takim zamachem wróciła do nas...


Dobrze się spisaliśmy, bo zaraz ustąpiła i nawet na rolki udało się wyjść. Niestety zaatakowała już "Nowa Bura Suka Zima 2013/2014. Mam nadzieję, że jak reszta kraju pogoni zimę, to następną zobaczymy pod koniec 2014 ;)

ZOOL napisał/a:
Kilu , a co Ty robiłeś na "moim" torze ? :razz:

Ja się tam regularnie przewracam ;)
http://www.youtube.com/watch?v=tO9WeS4xFYY

Kudlaty, pamiętam ten dzień. Kumple na moto wracali z Majówki z Ukrainy ;)

Trzeba szybko zimę wykopać, bo po prostu nie udupię!
ZOOL - Sro Kwi 10, 2013 19:46
:
U nas zima minęła...tylko nie było wiosny i lata i jest już jesień :mad:
mrok31337 - Czw Kwi 11, 2013 09:10
:
No właśnie w ostatni weekend miałem takie samo wrażenie. Zima się skończyła, wiosny nie było, lata nie było, ale jest jesień
fragles - Czw Kwi 11, 2013 11:50
:
Tzw przedwiośnie panuje. Szkoda, że tak długo :D Strasznie mnie to drażni, bo rok temu już na uczelnie śmigałem na dwóch kółkach.
Killu - Czw Kwi 11, 2013 12:06
:
Marudy! Ja chyba skorzystam ze słoneczka i kopnę się kawałek na przegląd Ducati 999 ;)

ZOOL - Czw Kwi 11, 2013 16:09
:
U Ciebie widać,że wiosna w pełni to nie wiem czemu jeszcze nie śmigasz ? ;-)
Killu - Czw Kwi 11, 2013 16:58
:
Wstępnie na 18 IV 2013 planuje się wyjazd na tor :cool: Motocykl musi być gotowy :) No i trzeba nagromadzić trochę floty na ten wyjazd :razz:
Scotty_ - Czw Kwi 11, 2013 18:02
:
Ja dzisiaj korzystając z korzystnych prognoz pogody, pojechałem Revelką do pracy. Normalnie dziwak ze mnie, mógłby ktoś pomyśleć, jechałem do pracy, a cieszyłem się jak dziecko :grin: . Dobrze, że mam uszy, bo chyba śmiałbym się dookoła głowy :razz:
haidi - Czw Kwi 11, 2013 23:04
:
Killu, Poznań?
Killu - Pią Kwi 12, 2013 09:03
:
Haidi, na Poznań zdecydowanie nie jestem przygotowany.

Kisielin trochę przebudowali:


Wcześniej z tego winkla "błędnie łamanego na dwa" wylatywało się w szykanę a później w co mocniejszych maszynach przód wędrował ku niebu na prostej. Teraz podejrzewam, że winkiel będzie "błędnie łamany na trzy". Na pewno będzie megatechnicznym wyzwaniem, bo jadąc cały czas na kolanie będzie trzeba zwolnić z mniej więcej 80-90 do do 20-30. Coś czuję, że będzie pełno głupich paciaków w tym miejscu :) Drugi zakręt nie będzie lepszy, bo cały czas się zacieśnia. Widać już dużą prostą i chce się odkręcać, ale o ile na 2 będzie można jakoś to zrobić, o tyle Ci, co będą musieli zrzucić do 1 będą się ślizgali, jak jasna cholera. Już się nie mogę doczekać tej rozkminy w praktyce :twisted: :twisted: :twisted:
haidi - Pią Kwi 12, 2013 16:03
:
Killu odpisałem Ci w wątku Torowanie 2013 ;)
Alan - Pią Kwi 12, 2013 19:22
:
Już jutro jadę do domu i wyjeżdżam motórem :mrgreen: Ale się cieszę :mrgreen: W Białymstoku w jedną noc stopniało z 20cm śniegu, a w ciągu dnia prawie cała reszta :) Mam nadzieję, że w stolicy podobnie :)
wagi - Pią Kwi 12, 2013 23:14
:
Dziś zrobiłem badania ( tak na marginesie coś się diagnoście pomyliło i wbił mi na 2 lata) pojeździłem trochę (ale nie dużo bo padać zaczęło ) i wymieniłem olej
goldi87 - Sob Kwi 13, 2013 10:38
:
Scotty_ napisał/a:
Ja dzisiaj korzystając z korzystnych prognoz pogody, pojechałem Revelką do pracy. Normalnie dziwak ze mnie, mógłby ktoś pomyśleć, jechałem do pracy, a cieszyłem się jak dziecko :grin: . Dobrze, że mam uszy, bo chyba śmiałbym się dookoła głowy :razz:
]

Nie no nic w tym dziwnego ja od 8.04 jeżdżę regularnie codziennie na uczelnie jakieś 30 km w jedną stronę morda się cieszy tak że uśmiechu brakuje. Tylko potem pod uczelnią zakładam lidlowską kapę przeciwdeszczową na moto ( o dziwo się moto mieści ładnie), coby ew. jak wrócę miał suche siedzenie. Już dawno przyzwyczaiłem się do jazdy w deszczu ale w Deauville to w zasadzie sama przyjemność( poza nogawkami od spodni od kolan w dół :P ). No i oczywiście brudnym moto :/ ale wczoraj wykąpałem maszynę myjką ciśnieniową i schowana czeka na słońce może w niedziele będzie okazja bujnąć się na jakiś piknik.
Alan - Sob Kwi 13, 2013 18:25
:
W Warszawie niestety ulewy od południa :evil: Tylko po osiedlu pojeździłem chwilę na dwójce. I uwaga strasznie ślisko jest przez piasek i brud, który podostał po zimie. Koła blokują się nawet przy lekkim przyhamowaniu, a nawet przy dodaniu gazu z niskich obrotów. Nieźle się przestraszyłem jak moto przy przyspieszaniu na prostym odcinku zaczęło mi dupą wyjeżdżać z boku.
walus - Sob Kwi 13, 2013 19:40
:
Wielkopolska pięknie i ja dziś pośmigałem było zajebiście . :mrgreen:
sladek - Nie Kwi 14, 2013 13:52
:
Alan napisał/a:
W Warszawie niestety ulewy od południa :evil: Tylko po osiedlu pojeździłem chwilę na dwójce. I uwaga strasznie ślisko jest przez piasek i brud, który podostał po zimie. Koła blokują się nawet przy lekkim przyhamowaniu, a nawet przy dodaniu gazu z niskich obrotów. Nieźle się przestraszyłem jak moto przy przyspieszaniu na prostym odcinku zaczęło mi dupą wyjeżdżać z boku.



Chyba mieszkamy w innej Warszawie :)
Wczoraj cały dzień jeżdżenia i tylko troszkę deszczu.
Zrobiliśmy 300 KM ów.
Padało łącznie z godzinę jak nie mniej a cały dzień na moto pozytywny. MegaPozytywny.
Scotty_ - Nie Kwi 14, 2013 18:01
:
sladek napisał/a:
Padało łącznie z godzinę jak nie mniej a cały dzień na moto pozytywny. MegaPozytywny.

Po takiej długiej zimie, to tej godziny nijak nie da się zauważyć, dopiero oberwanie chmury jest zauważalne jako lekki deszczyk :P
Puzon - Pon Kwi 15, 2013 01:07
:
A tak, sladek, ma racje zrobiliśmy i jeszcze mi się morda cieszy :mrgreen: było fantastycznie :mrgreen:
mrok31337 - Pon Kwi 15, 2013 08:00
:
W Gdańsku z rana pochmurno ale ciepło, wybraliśmy się z żoną na pizzę do Gdyni. W czasie jedzenia chmurki się rozwiały i nadszedł czas na lansik na skwerze kościuszki ;] Powrót do domu bocznymi drogami i człowiek zapomina że następnego dnia do pracy ;] Ba, cieszy się, że pojedzie motorem do roboty! ;]
snake3333 - Pon Kwi 15, 2013 11:29
:
nareszcie sezon się rozpoczął, hurra
sladek - Pon Kwi 15, 2013 18:15
:
Ja tam nie wiem ale trzeci bak się skończył już.
Na baku min 350 a i 400 to nie wyczyn.
Wygląda na to że zrobiłem już ponad 1K :) ))))))))
ARTURO - Pon Kwi 15, 2013 19:52
:
Ja również zacząłem (dopiero :razz: ) jak na mnie i mój gęsty olej sezon zaczęty .
W Niedzielę trza krew oddać na Moto-Sercu potem benzyną popić i w drogę :mrgreen:
ZOOL - Czw Kwi 18, 2013 08:09
:
No i wreszcie zima się skończyła :-) Pierwsze kilometry za plecami, motor poświęcony na mszy w kościele :-) . Nowy motong genialny, ciuchy i kask współczesne genialne :-) . Sezon 2013r rozpoczęty i koniec siedemnastoletniej przerwy w urzytkowaniu własnego motonga :-) .
No i się zaczęło :-) . HUUUUUUUUUUUUUUUUUURRRRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAA ;-) . Temat zeszłej zimy uważam oficjalnie za zamknięty :-) .
Zima ??? Panowie jaka ZIMA :-)
mrok31337 - Czw Kwi 18, 2013 08:13
:
To jeszcze zmień avatara na wiosennego
sladek - Pią Kwi 19, 2013 00:50
:
Ależ było dziś gorąco - niech się wreszcie zrobi chłodniej :P
Scotty_ - Pią Kwi 19, 2013 01:25
:
Dzisiaj prawie 200 nawinąłem i nie powiem, byłem blisko zagotowania... kiedy nadejdą chłodniejsze dni? W tym upale nijak nie da się śmigać :P
ZOOL - Pią Kwi 19, 2013 08:06
:
Słuszne spostrzeżenie Mrok :-)
kudlaty - Pią Kwi 19, 2013 09:14
:
Cholera takim to nie dogodzi. Niedawno za zimno teraz za gorąco, chociaż fakt nawet nie było czasu się zaklimatyzować :-D
Ważne że da się jeździć i tej wersji będę się trzymał :mrgreen:
Killu - Pią Kwi 19, 2013 09:48
:
Teraz za mokro pewnie :P Chociaż ja się nie udzielam, bo jak do tej pory, tylko raz porządnie z domu wyjechałem.
Alan - Pią Kwi 19, 2013 16:39
:
sladek napisał/a:
Ależ było dziś gorąco - niech się wreszcie zrobi chłodniej

Wystarczyło, że znowu przyjechałem na weekend do Warszawy żeby zabrać NTV i już się pogoda zje...ła :evil: Tydzień temu to samo, ehh
kresek - Pią Kwi 19, 2013 22:44
:
Alan no i przywiozłeś ze wschodu jakiś opad niszczac nasz dzisiejszy spot ;) nastęnym razem zapbieraj tylko Słońce :)
kudlaty - Sob Kwi 20, 2013 14:11
:
Tak, wiem, zima się skończyła ale dzisiaj widziałem resztki śniegu na Górze Żar i nie mogłem się powstrzymać:

http://youtu.be/eaHA9-h1dDE

kresek napisał/a:
Alan no i przywiozłeś ze wschodu jakiś opad niszczac nasz dzisiejszy spot


Tomek, ostatnio na wschodzie chyba nie padało, a deszcze przyszły od zachodu. Tak jakby od Borysa?? :-D
RedGuy - Sob Kwi 20, 2013 17:03
:
Jak nie urok to sraczka - jak nie śnieg to deszcz. Gdzie to słońce?
mrok31337 - Sob Kwi 20, 2013 19:37
:
W Gdańsku :D :D:D
sladek - Sob Kwi 20, 2013 20:11
:
RedGuy napisał/a:
Jak nie urok to sraczka - jak nie śnieg to deszcz. Gdzie to słońce?


Ostanio jak sprawdzałem to było 149 600 000 km stąd.

A tak poważenie - w Warszawie nie padało dziś wcale.
Alan - Sob Kwi 20, 2013 20:22
:
Nareszcie udało się rozpocząć sezon :) Wymieniłem olej w motórze i zrobiłem pierwsze 40km :)
kudlaty - Sob Kwi 20, 2013 22:27
:
sladek napisał/a:
w Warszawie nie padało dziś wcale.


Kapało, kapało - niestety. Dzisiaj miałem niecny plan wyjazdu Do Międzybrodzia Żywieckiego motongiem, ale jak zobaczyłem o świcie ilość wody na asfalcie to jednak wybrałem puszkę i dopiero za Częstochową zacząłem tego żałować :-/
manius - Nie Kwi 21, 2013 07:59
:
Witam.Wczoraj też udało mi się wreszcie rozpocząć następny sezon.Zrobiłem sobie przegląd do poprzedni miałem do 2 września 2012 i nawinołem pierwsze kilometry około 80,razem z szwagrem na BMW 650 CS.który wrócił do motocykli po 22 latach przerwy.Pozdrawiam i szerokości.
ZOOL - Sro Kwi 24, 2013 08:02
:
Deszcz nie ma znaczenia :-) . Byle śnieg nie leżał na ulicy ;-) . W weekend nawinąłem 900 kilometrów , byłem na zlocie pod śnieżnikiem i w czechach i bóg wie jeszcze gdzie...pogoda w kratkę , najzimniej 4stp i deszcz , ale prof ciuchy i przeciwdeszczówki to wybierają doskonale plus grilowane minetki :-) są boskie !!! Ogólnie na tym motongu i w tych współczesnych ubiorach można z niego nie zsiadać. Tylko trzeba rękawicę zdejmować do picia wódki bo nie ma czucia i się rozlewa :-)